برای تولید محتوای ویدیویی در ابتدا باید از کجا شروع کرد؟ 

شاید این سوال خیلی از افرادی باشد که میخواهند برای کسب و کار خود ویدیو با کیفیت تولید کنند ولی سردرگم هستند که باید از کجا شروع کنند.

برای حضور موفقیت آمیز در کسب و کار آنلاین باید در بخش های متفاوت مثل بلاگ، شبکه های اجتماعی و … فعالیت مفید داشته باشید. یکی از این بخش ها ، تولید و انتشار محتوای ویدیویی می باشد که در این مقاله به نکاتی برای تولید محتوای ویدیویی موفقیت آمیز اشاره می کنیم.

به عقیده بزرگترین و موفق ترین کسب و کارهای آنلاین، ویدیو و تبلیغات تصویری تأثیری بسیار زیاد و شگفت انگیز در کسب موفقیت هر کسب و کاری دارند. در یوتیوب روزانه بیش از ۵۰۰ میلیون کاربر در حال تماشای ویدیو می باشند. همچنین طبق نظرسنجی های انجام شده از سوی کاربران، نزدیک به ۹۰% آن ها ویدیوهای مربوط به محصولات را بهترین راه برای تصمیم گیری در خریدهایشان میدانند.

متخصصین پیش بینی می‌کنند که تا سال ۲۰۲۰ بیش از ۸۵ % تمام مشتری های اینترنتی به واسطه ترافیک و بازدیدهای ویدیویی خریدهایشان را انتخاب می‌کنند. با این تفاسیر باید گفت که اگر شما هم خواهان ملحق شدن به این دنیای شگفت انگیز و پر سود هستید و می‌خواهید برند خود را در زمینه تجارت آنلاین موفق کنید، ساخت و انتشار ویدئو یکی از بهترین راه‌ها برای موفقیت کسب و کار شما خواهد بود.

 

۱ . کارتان را با مشتریان خود شروع کنید

اگر ایده‌ای برای شروع تولید محتوای ویدیویی ندارید، بهترین کار نگاه کردن به تجارت از دید کاربران است. در عین حال، اطلاعات خود را نیز به کار ببرید.

می‌توانید از چیزی که کاربران و مشتری‌های شما برای بهبود زندگی و پیشرفت نیاز دارند به عنوان سوژه استفاده کنید. با این کار نه تنها یک شروع خوب را رقم می‌زنید، بلکه برای مخاطبین خود احترام و ارزش قائل شده‌اید و با انتقال اطلاعات مفید به آن ها، با ارزش بودن کارتان را ثابت می‌کنید.

 

محتوای ویدیویی

 

۲ . اگر نمی‌دانید از کجا باید شروع کنید، از مخاطبین خود بپرسید

انتخاب نوع محتوای ویدئویی و موضوع آن مسئله‌ای حائز اهمیت و قابل تأمل می‌باشد.

اگر سوژه و موضوع مورد نظر را به درستی پیدا نکردید، به سراغ مخاطبین خود رفته و سلایق و خواسته‌های آن ها را بررسی کنید. حتی می‌توانید این کار را به صورت یک نظرسنجی عمومی در شبکه های اجتماعی انجام دهید. با این کار می‌توانید بدون انجام کار خاص دیگری، مستقیماً از مخاطبین و مشتری‌ها بپرسید که بیشتر چه مبحثی را نیاز دارند. سپس خواهید دید که ده‌ها و صدها ایده جالب برای شروع وجود دارند.

 

۳ . در مورد پلتفرم‌های ویدیویی نگران نباشید

اگرچه ده‌ها پلتفرم ویدئویی و روش‌های گوناگون برای برقراری ارتباط ویدئویی با مخاطبین وجود دارد و انتخاب گزینه‌های صحیح از میان آن ها حائز اهمیت است، اما خودتان را درگیر این ماجرا نکنید.

شما می‌توانید پلتفرم اختصاصی خود را در وب سایت یا وبلاگ خود ایجاد کنید. در این مسیر، استفاده از شبکه‌های اجتماعی به شدت توصیه می‌شود . اما سعی کنید سایت خود را مرجع اصلی قرار دهید و از دیگر ابزارها و شبکه ها به منظور ایجاد کانال به مرجع اصلی بهره مند شوید .

 

۴ . برای جذب مخاطبین خاص و هدفمند فعالیت کنید

به جای اینکه به دنبال تولید محتوای ویدیویی و انتشار هر چه بیشتر ویدئو در شبکه ها و رسانه ها و انجمن های غیر تخصصی باشید تا فقط تعداد بازدید و نمایش های ویدئوهایتان را افزایش دهید، وقت خود را صرف پیدا کردن مخاطبین خاص کنید.

تمرکز خود را روی ایجاد یک شبکه بگذارید که در آن کاربران هوشمند حضور دارند و محصولات و ویدئوهای شما را هوشمندانه و هدفمند بازنشر می‌کنند. این کاربران و مخاطبین اغلب جزو کاربرانی هستند که پتانسیل تبدیل شدن به مشتری های ثابت را دارند. بنابراین مطمئن شوید که زمان خود را برای جذب این افراد صرف می‌کنید.

 

جذب مخاطبین خاص

 

این روش ها و نکات، خلاصه ای از اقدامات اولیه برای راه اندازی یک بازاریابی ویدیویی می‌باشد. مسلماً این روش ها همه نکات را در بر نمی‌گیرند اما برای شروع راهنمایی های با ارزشی محسوب می‌شوند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده − هفده =